دکتر محمد صالح طیب‌نیا مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء اظهار داشت: نخستین همایش علمی خیر ماندگار با محوریت ارزیابی و آسیب شناسی امور خیر در ایران در اسفندماه برگزار خواهد شد.

ایشان از همکاری دانشگاه‌های تربیت مدرس،‌ فرهنگیان،‌ علم و فرهنگ و دانشگاه اصفهان برای برگزاری این همایش خبر داد و بیان داشت: همراهی و همکاری ۴ قطب علمی کشور با بنیاد خیریه راهبری آلاء در برگزاری نخستین همایش علمی خیر ماندگار،‌ نویدبخش برگزاری این همایش در سطح بالای علمی است.

طیب‌نیا در ادامه افزود: فعالیت‌های خیر و نوع‌دوستانه هرچند از دیرباز تاکنون در ایران رواج داشته است و محل تأثیرگذاری‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده‌اند اما به‌ندرت موضوع تحقیق و پژوهش پژوهشگران در زمینه‌های مختلف علمی قرارگرفته‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم عظیمی از منابع خیر (مالی و غیرمالی) که هرساله در حوزه‌های مختلف اجتماعی هزینه می‌شود، پژوهش در این زمینه برای بررسی، آسیب‌شناسی، اولویت‌بندی و بهبود استفاده از این منابع، ضروری است.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء ایجاد انگیزه برای پژوهش و تولید دانش در حوزه امر خیر را یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش علمی پژوهشی خیر ماندگار عنوان کرد و بیان داشت: بر اساس تصمیم شورای سیاست گذاری، این همایش به صورت دو سالانه برگزار می شود.

 وی در ادامه با اشاره به برخی دیگر از اهداف برگزاری این همایش بیان داشت: تقویت و ارتقاء جایگاه پژوهش و نوآوری و تولید علم نافع در حوزه امر خیر،‌ ایجاد فرصت تجمع و گفتگوی عالمان و اندیشمندان در حوزه امر خیر،‌ زمینه‌سازی استقرار نظام جامع پژوهش و نوآوری در حوزه امر خیر و شناسایی امور خیر بر زمین‌مانده و سوق فعالیت‌های خیریه به امور دانش‌بنیان ازجمله اهداف برگزاری همایش علمی خیر ماندگار است

 در پایان ایشان ضمن اشاره به برخی از محورهای اولین همایش علمی خیر ماندگار تصریح کرد:  آموزش امر خیر،‌ اقتصاد امر خیر،‌ مدیریت امر خیر،‌ فرهنگ امر خیر و‌ فقه و حقوق امر خیر ازجمله محورهای اصلی این همایش دوروزه است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *