اینجانب در هشتم شهریور 1356 در یک خانواده متدین و فرهنگی چشم به جهان گشودم. از همان سنین کودکی در فعالیت های فرهنگی پایگاه بسیج و مساجد محله فعال بودم. در سن نوجوانی نیز در انجمن اسلامی دانش آموزی، هیأت دانش آموزی و برخی از کانون های فرهنگی سطح شهر فعالیت می کردم. در سال 1374 در رشته مهندسی آبیاری در دانشگاه صنعتی اصفهان پذیرفته شدم. از همان زمان علاقه زیادی به علوم اسلامی بویژه مباحث کلامی و اعتقادی داشتم. در دوران تحصیل کتب شهید مطهری و برخی از کتب فلسفی را مطالعه می کردم. در همین ایام در محضر یکی از اساتید مبرز حوزه علمیه اصفهان، منظومه سبزواری و سپس نهایة الحکمه را گذراندم. در اواخر سال 1377 همزمان با تحصیل در دانشگاه دروس حوزوی را نیز شروع نمودم و تا سال 1379 نیز به تحصیل در دروس حوزوی ادامه دادم.

از ابتدای سال 1379 که مزین به نام امیرالمؤمنین  بود، با همکاری برخی از دوستان و اقوام، مرکز احیاء اندیشه و سیره علوی را پایه گذاری کردیم.  بخاطر علاقه ایجاد شده به فلسفه در سال 1381 در رشته فلسفه و کلام اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه قم پذیرفته شدم.  بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی، از سال 1383 تدریس دروس معارف اسلامی را آغاز کردم و سرانجام در سال 1385 در دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان عضو هیأت علمی گروه معارف استخدام  شدم. از سال 1384 تا 1386 در کنار تدریس در دانشگاه، مدیر کل فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان و دبیر شورای فرهنگی دانشگاه های منطقه 4 کشور و از سال 1387 تا پایان 1388 نیز مسئولیت روابط عمومی و حوزه ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان و دبیر شورای مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه 3 کشور را بر عهده  داشتم.

به توفیق الهی از مهر سال 1388 در مقطع دکتری فلسفه در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل شدم. با اتمام دوره دکتری در سال 1392، از بهمن 1393 به عنوان عضو هیأت علمی دانشکده الهیات و معارف اهل البیت (علیهم السلام) در دانشگاه اصفهان مشغول به فعالیت شدم.

ورود جدی به فعالیت های خیریه ای و برعهده گرفتن مدیریت بنیاد خیره آلا از سال 1391 و توسعه جدی فعالیتهای مرکز احیاء اندیشه و سیره علوی نقطه عطفی در زندگی اینجانب و سرآغاز راه های ناپیموده ای برای حقیر شد که به لطف و امداد الهی ثمرات درخشانی برای کشور و جامعه اسلامی به ارمغان آورده است.

  • مدیریت و مشارکت در تدوین و اجرای مدل ملی طب تسکینی و تجربه خدمت به دهها هزار بیمار سرطانی در قالب مرکز کنترل سرطان آلا (مکسا)
  • مدیریت و مشارکت در تدوین سند راهبردی آستانه با عظمت حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهما السلام) در عرصه های زیارتی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی
  • مدیریت و مشارکت در تدوین الگوی تربیت نخبگانی برای سادات در مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله
  • ورود جدی در عرصه تربیت مبلغ و تبلیغ بین الملل در قالب مؤسسه بین المللی المرتضی
  • عملیاتی سازی سند تحول آموزش و پرورش در قالب مدیریت کلان و نظارت بر طراحی نظام تربیتی دختر نخبه تراز ایران اسلامی ( مدرسه زندگی مهرستان)
  • تأسیس اندیشکده مهرستان و تلاش در جهت تحول نظام تعلیم و تربیت کشور و همچنین راهبری عرصه خانواده
  • تأسیس مرکز پژوهشی آلا (مطالعات نوین وقف و امور خیریه) با همکاری مشترک دانشگاه اصفهان و بنیاد خیریه راهبری آلا (شامل: برگزاری چندین دوره همایشهای ملی خیر ماندگار، اتمام چندین پروژه پژوهشی در حوزه مطالعات وقف و امور خیریه، برگزاری دهها نشست علمی، تألیف دهها کتاب و مقاله و انتشار چندین مجله علمی و آموزشی و …)

ثمره قریب به 20 سال فعالیت آموزشی، پژوهشی و اجرایی در سطوح مختلف سبب گردیده، اینجانب بزرگترین خلاء امروز نظام جمهوری اسلامی را که تنها داعیه دار حکومت برخواسته اسلام ناب محمدی است، فقدان الگوهای اجرایی و مدل های عملیاتی مبتنی بر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام برای اداره کشور در عرصه های گوناگون و همچنین نظام جامع شناسایی، تربیت و جانشین پروری مدیران برای اجرای الگوهای فوق الذکر می دانم. از این رو تلاش نموده ام تمامی فعالیتهای علمی، پژوهشی و اجرائی ام را در این مسیر قرار دهم.

به امید روزی که نه تنها مردم شریف ایران، بلکه مردم دنیا ثمرات سبک زندگی مبتنی بر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام را شاهد باشند و دنیا در آستانه ظهور منجی کل قرار گیرد.