به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه آلاء، دکتر محمد صالح طیب نیا که به دعوت مسئولان انستیتو کوری پاریس، جهت بازدید از فعالیت‌های این انستیتو و همچنین عقد تفاهمنامه همکاری های مشترک آموزشی، پژوهشی و درمانی میان این انستیتو و مرکز کنترل و پیشگیری سرطان آلاء، سفری کوتاه مدت به فرانسه داشتند در نشستی خبری به تشریح دستاوردهای این سفر کاری پرداختند.

وی گفت: در این سفر ۳ روزه که با حضور دکتر ابوالقاسمی، رئیس مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء، صورت گرفت از روند پذیرش، تشخیص، درمان و مراقبت‌های بعد از درمان انستیتو کوری پاریس بازدید به عمل آمد و در جلسات کارشناسی متعدد به بحث و بررسی پیرامون آن پرداخته شد.

مدیرعامل بنیاد خیریه آلاء در ادامه با اشاره به عقد تفاهمنامه همکاری مشترک میان بنیاد خیریه آلاء و انستیتو کوری بیان داشت: طی مفاد این تفاهمنامه مقرر شده است انستیتو کوری نسب به پذیرش و برگزاری دوره های آموزشی یک ماهه برای پزشکان و روانشناسان مرکز اقدام کند. همچنین در بخش دیگری از این تفاهمنامه مقرر شد انستیتو به عنوان یک مرکز علمی نسبت به امضاء مدرک نخستین دوره آموزشی طب تسکینی که به همت مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء با مشارکت وزارت بهداشت برگزار می شود اقدام نماید. همچنین در این سفر زمینه های همکاری مشترک در موضوع راه اندازی قطب کنترل سرطان در ایران و همچنین ارائه مشاوره های تخصصی در تشخیص سرطان به بیماران ایرانی مورد ارزیابی قرار گرفت که امید است به زودی عملیاتی گردد.

طیب‌نیا در پایان اظهار امیدواری کرد با توجه به تفاهمنامه منعقد شده ما بین دو مرکز در آینده نزدیک شاهد آغاز دوره‌های آموزشی طب تسکینی و همچنین ارتقاء دانش و مدیریت پیشگیری، کنترل، درمان و مراقبت‌های طب تسکینی در حوزه سرطان در کشور باشیم .

لازم به ذکر است انستیتو کوری پاریس یکی از معتبر ترین مراکز تشخیص و در مان سرطان در سطح جهان است که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد و دانشمندان بزرگی چون ماری کوری و پیر کوری در آن فعالیت داشته اند. این مرکز پژوهشی درمانی افتخار دریافت ۵ جایزه نویل را به خود اختصاص داده است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *